Taking too long? Close loading screen.

Jak vylepšit profil na Instagramu? 6 zaručených tipů!

Instagram se v dnešní době stává čím dál tím mocnějším nástrojem na budování svého businessu, podívejte se proto s námi jak vylepšit profil na Intagramu. Čísla v České Republice hovoří za vše. V současné době zde existuje již 1,8 mil uživatelů a z nich cca 640 000 navštíví instagram alespoň 1x denně. Základna fanoušků (potencionálních zákazníků) je tedy opravdu obrovská. Stačí být vytrvalí a svědomití, abyste uspěli a získali své klienty.  Poté už bude záležet pouze na vás, jestli bude stačit Instagram bez investování do reklam, nebo to jimi občas trochu nakopnete.

Jak vylepšit profil na Instagramu?

Pojďme se tedy s námi společně podívat na to, jakou strategii na Instagramu vytvořit, aby Váš profil rostl kvalitním způsobem.

 

1. Optimalizujte svůj profil

Velmi důležitý bod, jelikož Váš Instagramový profil je Vaší vizitkou. Pouze z Vašeho profilu se mohou lidé prokliknout na Váš web, začít Vás sledovat, případně kontaktovat.

Instagramový profil se skládá ze 4 hlavních části:

 • Jméno profilu
 • Profilová fotka
 • ,, Životopis „ – Buďte dostatečně originální a odlišní. Jelikož jsou zde znaky omezené, připravte si text, který Vás bude nejvíce vystihovat. Nezapomeňte využít i emoji ikony, které oživí holý text.
 • Pracujte s URL adresou ve své biografii– nezapomeňte nastavit ,,trackování“ pomocí UTM parametru. Díky tomu následně zjistíte v Google Analytics např. počet návštěv, konverzí na Vašem webu, které byly uskutčněny z Instagramu

Je tedy nesmírně důležité využít všechny možností, které jsou k dispozici a využít tak plný potenciál.

jak vylepšit profil na instagramu

 

2. Jednotný styl fotografií

Instagram byl, je a bude vždy o Vaších vyšperkovaných fotografiích. Chcete-li být na instagramu úspěšni a mít obdiv u Vašich sledujících, zaměřte se na to nejdůležitější, fotku. Naučte se základy focení, které pozvednou vaší fotografii o level výš.

Představte si svůj Instagram jako mřížku o 9 obrázcích, tudíž máte 9 změn na to, abyste zaujali nové sledující. Váš feed by měl vyzařovat určité vibrace či atmosféru, vzpomeňte si na pár účtů, které rádi sledujete, co ve vás evokují? Klíč ke kvalitnímu instagramovému feedu je vyváženost barvy a prostoru.

Snažte se udržovat barvy ve stejných odstínech. Skvělý trik,jak se vám to může dařit, je vybrat si jeden filtr a všechny fotky jím vždy upravit.

Zde je pár účtů, které stojí za to se jimi inspirovat @jannikobenhoff, @booyasan

jak vylepšit profil u instagramu

 

 

3. Nezapomeňte na hashtagy

Hashtagy si určitě zaslouží své místo v celé strategii dosahů. Jedná se o Vaše klíčová slova. Aktuálně je povoleno od Instagramu mít 30 hashtagů v textu příspěvku nebo komentáři..

Zkuste najít ty pravé hashtagy skrze podobné IG profily. Podívejte se jaké používají oni a volte takového hashtagy, kde není statisíce příspěvků, jinak se Váš post ztratí. My v Instalike se řidíme zlatou střední cestou, tj. cca desetitisíc příspěvků pod daným hashtagem . Zkuste také nastartovat vlastní hashtag, po který bude vaše komunita fotky přidávat.

 

4. Používejte Instagram Stories

Insta Stories jsou skvělým způsobem k prohloubení vztahu s fanoušky a taky vám umožňují být více vidět díky rotaci Insta Stories na hlavní stránce.

Instastories

 

5. Vysílejte živě

Živé vysílání je oblíbené díky aktuálnosti. Je skvělé konverzovat s fanoušky nebo novými zákazníky a zodpovídat jejich dotazy. Výhodou je také opět zvýšení viditelnosti vašeho profilu na hlavní stránce IG.

 

6. Posuňte Váš Instagram na další level

Fanoušky je možné získávat přirozenou cestou nebo mnohem rychleji pomocí našeho unikátního systému, který dokáže přivést reálné fanoušky z ČR a SK na Váš instagramový profil na základě zacílení.

Propagace spočívá v tom, že využíváme našich nejmodernějších nástrojů k automatizaci Vašeho profilu. Naše nástroje za Vás (Vaším IG profilem) přidávají Vámi specifikovaným uživatelům Likes, Follow a komentáře a tito uživatelé Vám to následně v určitém poměru vracejí. Takto jsme Vám schopni zajistit tisíce reálných Followers a Likes. Na rozdíl od konkurence zásadně používáme profesionální nástroje v souladu s aktuálním API Instagramu, takže se nemusíte obávat banu ze strany Instagramu.

Zajímavá Vás, jak dokážeme přivést až 2.000 fanoušků za měsíc na Váš Instagramový profil?

Představte si, že Honza (náš hlavní hrdina ve videu) vlastní eshop s fashion oblečením. Cílem bude zvýšení počtu fanoušků na jeho Instagramovém profilu, což bude mít za následek zvýšení počtu návštěv na jeho webu a především i konverzí!

Jak na to půjdeme?

 • Zacílíme především na všechny uživatele, kteří používají hashtagy spojené s oblečením (#moda, #dnesnosim, #czechfashion…). Předpokládáme, že tito uživatelé miluji módu a proto by je mohl zajímat Váš Instagramový profil a e-shop.
 • Zacílíme na všechny fanoušky Vašich konkurentů (zoot, glami, bonprix….)
 • Zacílíme pouze na konkrétní lokalitu (pokud máte např. kamenou prodejnu v Praze…)

 

Pokud byste se chtěli dozvědět více, veškeré informace naleznete na odkazu REÁLNÍ FANOUŠCI nebo nám napište na našem Instagramovém profilu @instalike.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *